Čtvrtek, Únor 22, 2024
   
TEXT_SIZE

Snowboard

Co je snowboard? Jak vybrat snowboard? Jaké je základní rozdělení snowboardů a jak se v tom zorientovat? Na tyto otázky ti odpoví následující článek. Mezi nejdůležitější parametry snowboardu patří:
délka snowboardu
tvrdost snowboardu
složení jádra

Freestyle snowboard má doporučenou délku pro dospělého člověka po bradu nebo po špičku nosu. Složení jádra je zásadní pro určení kvality snowboardu. Nejméně kvalitní a současně také nejlevnější je tzv. PU FOAM CORE, čili pěnový způsob stavby jádra. V tomto případě starší desky snadno ztrácejí své jízdní vlastnosti a pružnost. Další variantou je kombinovaný způsob, kdy je jádro vyrobené ze dřeva a pak obalené pěnou. Nejkvalitnější a finančně i nejnáročnější je tzv. varianta WOOD CORE, která spočívá v celodřevěné lepeném jádru vyztuženém kevlarem. Další možnými variantami konstrukce jsou hliník, karbon nebo jíme speciální materiály. Pokud chcete koupit snowboard, navštivte ověřený snowboard shop.

Starší snowboard

Pokud kupujete starší snowboard, soustřeďte se na následující aspekty.

Na první pohled uvidíte, zda jsou v skluznici zřetelné rýhy nebo vrypy. Tato zjevná narušení zhoršují kluzké vlastnosti skluznice. Podle výšky ocelové hrany je možné odhadnout tloušťku skluznice. Pokud minulý majitel skluznici opakovaně brousil strojově, je pak skluznice výrazně ztenčená, a už ji nebudete moci tolik brousit ze spodní strany, což zásadně snižuje kvalitu snowboardu.

Ocelovou hranu zkontrolujte zboku i zespoda. Pokud jsou v ní rýhy, vrypy nebo je stržena či vytržené, pak je snowboard znehodnocen a není vhodný ke koupi. Častým broušení dochází k úbytku hrany, ať už z boku nebo zespodu. Velmi důležitá je šířka ocelové hrany, která se významně podílí na vedení oblouku.

Zkontrolujte, zda není deska promáčklé v důsledku nadměrné hmotnosti původního majitele nebo vlivem extrémního terénu.

Abyste zjistili, zda není snowboard zatočený, položte ho na rovnou plochu a zatlačte na snowboard rukou. Pokud je snowboard v pořádku, v žádném směru nebude pod tlakem ruky houpat.

Zkontrolujte deska, především v oblasti patky a špičky, zda se nerozlepuje nebo zda už nebylo slepené.

Přesvědčte se, zda jsou závity na snowboardu v pořádku, zda náhodou nejsou strženy, což by znemožnilo upevnit vázání.

 

Snowboard

Tento odstavec popisuje základní definici snowboardu a jeho rozdělení. Snowboard je deska speciálně vytvořené pro jízdu po sněhu (podobně jako v historii byly tzv. lyže), resp. k sportovnímu vyžití zvané snowboarding. Snowboard je nejdůležitější částí vybavení pro provozování snowboardingu. V dnešní době existuje několik stylů snowboardu: freestyle snowboard, freeride snowboard a alpine snowboard.

Freestyle snowboard

Freestyle snowboard je nejrozšířenějším a nejoblíbenějším typem snowboardu. Tento snowboard je zcela symetrický, tzn. snowboard není směrový a má stejný tvar špičky a patky. Umístění vázání je obvykle zcela uprostřed nebo jen mírně posunuté k patce snowboardu. Obvykle je možné nastavit vázání oběma způsoby zvolením daných insertů snowboardu. Snowboard tedy poskytuje stejný komfort jako pro jízdu na svou stranu, tak pro jízdu na switch. Snowboard je tedy vhodný pro triky, skoky, jízdu v parku, či po sjezdovce. Pro freestyle snowboard se vždy používá měkké vázání na snowboard a měkké boty na snowboard.

Freeride snowboard

Tento snowboard je řekněme univerzální. Užívá se hlavně pro jízdu ve volném terénu, pro tzv. freeriding. Pokud se rozhodnete koupit si freeride snowboard, jeho velikost musí být větší než klasický freestyle snowboard. Vázání posuňte tak o 5-15 centimetrů od středu směrem ke špičce. Speciální a stále více oblíbenou verzí freeride snowboardu je splitboard. Jednoduše se dá říci, že jsou to dvě spojené lyže, které lze kdykoli podle potřeby rozdělit. Pak může jezdec na split snowboardu chodit lehce do kopce nebo se brodit hlubokými závějemi sněhu.

 

Alpine snowboard

S alpine snowboardem vyrazte na upravenou sjezdovku nebo na slalomovou trať. Designově se tento typ snowboardu liší hned na první pohled. Celkově je snowboard užší než freestyle snowboard i jako freeride snowboard. Špička snowboardu je více zakulacená než patka, která působí trochu odřízl. Apli snowboard se kombinuje jen s tvrdými botami na snowboard as tvrdým vázáním na snowboard.

Freestyle snowboard a jeho délka

Freestyle snowboard se nejčastěji vyrábí v délce od 120 do 170 centimetrů. Kratší délka snowboardu je spíše pro děti a pro snowboardisty s nižší hmotností váhy. Dospělý člověk by měl sáhnout pro delší snowboard. Nejvíce prodávanou velikostí freestyle snowboardu je délka 150 až 165 centimetrů. Optimální délka pro snowboard je od země po bradu, maximálně po nos snowboardisty. Platí také pravidlo, že těžší snowboardista si zvolí delší deska (přibližně o pár, maximálně však o 5 centimetrů) a lehčí jezdec na snowboardu naopak sáhne po snowboardu, který je kratší. Ptáte se, jaký je pro to důvod? Při jízdě v oblouku musíte vynaložit jistou sílu, aby se snowboard správně ohnula. Čím delší je snowboard, tím je složitější ho prohnout a musíte tedy vynaložit větší sílu.

Freestyle snowboard a jeho šířka

Šířka snowboardu je nejvíce ovlivněna velikostí nohy snowboardisty než čímkoliv jiným. Pokud má jezdec na snowboardu větší nohu, zvolí si širší snowboard. Všichni ostatní si vyberou šířku desky podle sebe a nemusí se řídit žádnými pravidly, protože jízda na snowboardu spočívá v přenášení váhy na hranách a nezáleží tedy, jak je snowboard široký. Pokud si snowboardista vybere větší délku snowboardu, často se stane, že je označena slovem "wide". To znamená, že je snowboard širší. Počítá se totiž s tím, že pokud je člověk vysoký, má i větší nohu. Pokud však chcete přece jen kratší snowboard a máte větší nohy, není problém. I kratší snowboardy se vyrábějí v provedení "wide", ale hůře se shánějí.

Hrany na snowboardu

Hrany jsou důležité, abyste mohli na sjezdovce nebo jinde v terénu pořádně řezat zatáčky a vytáčet správně oblouky. Bez hran byste si moc nezajezdili.

Inserty snowboardu

Snowboard je automaticky vybaven tzv. inserty, do kterých se vsunou šrouby vázání na snowboard a pak se zašroubují, čímž se k sobě upevní vázání na snowboard a snowboard. Oproti lyžím tedy nemusíte do snowboardu vrtat.

Ostatní linky

Snowboard odkazy

Snowboard komplety

Snowboard komplety jsou ideální volbou, pokud chcete zakoupit kompletní snowboardové vybavení najednou. Snowboard komplety máte možnost pořídit za velice zvýhodněnou cenu v porovnání s cenou jednotlivých snowboard komponent. Snowboard komplety, které nabízí specializovaní prodejci mají obvykle optimalizovaný poměr kvalita / cena tak, abyste pořídili kvalitní vybavení za rozumnou cenu. Dalšími kritérii pro snowboard komplety jsou pak kvalita, funkčnost a kompatibilita. Snowboard komplety jsou také sestavovány tak, aby byly vyvážené také co do velikosti, kompatibility, designu, ceny a dalších aspektů. Cílem je samozřejmě ta nejlepší funkčnost a použitelnost snowboard kompletu na svahu. V nabídce specializovaných obchodů uvedených níže najdete snowboard komplety od základních modelů snowboardů až po špičkové modely. Všechny snowboard komplety, které jsou nabízeny splňují určitá kriteria kvality. Veškeré nabízené snowboardy musí mít celodřevěné jádro a vázání s kovovými prvky. Takové snowboard komplety jsou dobře funkční a víme, že zákazník bude spokojen. Low-end modely snowboard kompletů u nás nenajdete, protože našim cílem je spokojený zákazník, nikoli nejnižší cena. I takto kvalitní snowboard komplet však můžete zakoupit od 5 000,- Kč. Snowboard komplety můžete zakoupit v následujících snowboard shopech: Snowboard komplety naleznete internetovém shopu www.snowboard-shop.cz. Dalším shopem nabízející snowboard komplety je zde. Těšíme se na Vaši návštěvu a uděláme vše pro Vaši spokojenost při nákupu snowboard kompletu. Snowboard komplety z naší nabídky máme skladem. Nabídku snowboard kompletů denně aktualizujeme dle našich aktálních zásob. Díky vlastnímu skladu, který slouží i pro velkoobchodní odběratele, vám můžeme garantovat, že objednaný snowboard komplet velice rychle doručíme na vaši adresu. Pokud chcete zakoupit snowboard komplet, využijte naši bezkonkurenční nabídku kvalitních snowboard kompletů za skvělé ceny. Pokud jsou snowboard komplety sortimentem, který hodláte zakoupit, pak vy vám mohly pomoci následující weby: Snowboard komplety - tento web se zabývá popisem vybavení na snowboard, snowboard komplety zde můžete také zakoupit. Dalším webem je web Snowboard komplety, který se prodejem nezabýva, ale najdete na něm zajímavé informace ohledně nákupu snowboard kompletu. Následující web popisuje snowboard komplety a jedná se o slovenskou verzi.

Zajímavé snowboard odkazy

BoardWEB.ic.cz | snowboardy | snowboard komplety | snowboard komplety | snowboardy |