Středa, Duben 17, 2024
   
TEXT_SIZE

Snowboardy

Následující článek popisuje různé snowboardové značky.

Snowboardy Burton Snowboards jsou v dnešní době jedním z největších výrobců. Společnost Burton Snowboard má na světovém snowboard trhu podíl až 30 procent. Snowboardy Burton jsou zároveň jednou z prvních výrobců na světě. Snowboardy Burton založil Jake Burton Carpenter roku 1977. Burton vyrábí jak snowboardy, tak ostatní příslušenství jako je vázání na snowboard, boty na snowboard, kalhoty na snowboard, brýle, rukavice a další produkty a doplňky na snowboard. Burton klade velký důraz na vývoj a kvalitu. V dnešní době vyrábí své desky po celém světě a jako jeden z mála výrobců vyrábí desky iv Evropě (v Polsku a Rakousku) i přes vyšší cenu (v porovnání s Asií). Burton Carpenter, který společně s několika dalšími nadšenci pro snowboard založil v roce 1977 malou dílnu, ve které vyráběli pro nedostatek peněz snowboardy vybavení svépomocí. Jejich snowboardy byli natolik kvalitní, že po nich byl ohlas i mezi dalšími fanoušky snowboardingu az malé garážové zábavy vyrostl regulérní byznys, díky kterému se Burton snowboard stal jednou z nejuznávanějších značek v oboru. To ostatně dokazují i ​​statistiky za rok 2008, kdy se snowboardy Burton podíleli zhruba 40-70% uskutečněných prodejů veškerého snowboardového zboží na americkém trhu a to samozřejmě s mnohamilionovým ziskem. Svůj podíl na tom má i propracovaný marketing.

Do profesionálního snowboard týmu Burtonu patří Shaun White, Kelly Clark, Jeremy Jones a Terje Haakonsen. Snowboardy Burton také vlastní mnoho dalších menších značek. Tyto značky se většinou specializují na konkrétní druhy příslušenství na snowboard. Snowboardy Burton vlastní např značku R.E.D. Protection, která vyrábí helmy na snowboard, chrániče na snowboard, atd. Další dceřinou značkou Burton snowboard je značka Anon Optics, která vyrábí snowboardové brýle a jiné doplňky na snowboard. Dále Analog Outerwear a Gravis Footwear. Roku 2005 společnost snowboardy Burton nakoupili značky Forum snowboard, Jeenyus snowboard, Foursquare snowboard Outerwear a Special Blend Outerwear.

Snowboardy Elan se prezentují ve snowboardovém podvědomí pod značkou ARTEC snowboard. Snowboardy Elan již několikátým rokem představují snowboardy na té nejvyšší úrovni, které jsou určeny pro agresivní freestyle a nesou technické prvky budoucnosti. Snowboardy ELAN ARTEC jsou vyráběny z jednoduchých, ale kvalitních materiálů.

Firma Elan patří mezi světové vedoucí výrobce snowboardů, které mají vlastní výrobu. Snowboardy Elan poskytují své výrobní kapacity i jiným snowboardovým značkám. Firma Elan má na globálním trhu důležitou roli již déle než 60 let. Snowboardy Elan chtějí díky inovativním přístupem a progresivními technologiemi vytvářet technicky a graficky dokonalé produkty.

Zimní divize firmy Elan se zaměřila na výrobu snowboardů a lyží. Každoročně firma Elan potvrzuje svou dobrou pověst jako specializovaný výrobce lyží a snowboardů. Snowboardy od značky Elan mluví samy za sebe svými typickými znaky - inovativnost, originalita a rozmanitost. Snowboardy Elan mají pro všechny snowboardisty to správné snowboard vybavení podle jejich gusta.

Snowboardy Elan posunuli značku Elan vpřed do nové éry. Toto nové období s sebou nese nové výzvy, zrychlený vývoj, ale i překážky. Divize Elan skis, která je poháněna novou technologií WaveFlexTM, nastavila novou laťku v lyžařském průmyslu. Elan Marine vyrábí nové a ještě větší lodě, které Elan posouvají do vyšší cenové kategorie. Pracovníci ve firmě Elan snowboard věří, že vytrvalost a oddanost své práci jsou klíčovými faktory a díky jejich nové strategii je dovedou do ještě úspěšnější budoucnost.

Raven snowboards je mladá progresivní snowboardová značka, která vznikla roku 2004. Tým konstruktérů a designérů značky Raven jsou zkušení nejen na svých pracovních postech, ale všichni jsou i aktivními jezdci. Raven se narodil v srdci lidí, pro které je snowboarding vášní, zaměřením a životním stylem. Výsledkem jejich práce jsou atraktivní a ucelené kolekce vyráběné s důrazem na kvalitu. Snowboardy Raven jsou vyráběny v nejlepší evropské fabrice společně se snowboardy Burton - také tím je zaručena vysoká kvalita produktů. Značka Raven snowboards se setkává, díky kvalitním materiálům, preciznímu zpracování, využívání nejnovějších technologií a přijatelné ceně, s velkou oblibou v Evropě. Na slovenský trh značka vstoupila v roce 2011.

Při tvorbě snowboardů Raven se designéři nebojí sáhnout k atraktivním a nevšedním designem, např. při využití bezbarvého laku, který odhaluje celodřevěné "Tip-To-Tail" jádro a jeho precizní technické provedení. Celodřevěné "Tip-To-Tail" jádro, grafitové skluznice a technologie respektující nejnovější trendy poskytují uspokojení i náročným snowboardistům.

Velmi oblíbené jsou také vázání zn. Raven snowboards, která se vyznačují masivní, velmi odolnou konstrukcí. Již u základního modelu vázání najdete kovové ráčny au vyšších modelů jsou pak kovové prvky samozřejmostí. I ve výrobě vázání Raven snowboards respektuje nejnovější trendy av jeho nabídce najdete i vázání s odklápěcí patou (technologie Flow).

Velký progres zaznamenali i boty na snowboard Raven, a to jak co do kvality a funkčnosti, tak i co se týče propracovanosti detailů a celkového vzhledu. Díky sladěnému designu bot s vázáním a snowboardy tak Raven snowboards vytváří ucelenou kolekci snowboardového vybavení, v níž můžete sestavit velmi zajímavé snowboardové komplety. Snowboardy Raven můžete zakoupit nejlépe zde.

Snowboardy Flow jsou v žebříčku snowboardových značek na předních pozicích ačkoli se jedná o velmi mladou značku. Snowboardy Flow se proslavily především díky výrobě kvalitního vázání na snowboard. Úspěchem pro snowboardy Flow je vývoj od roku 1992. Snowboardy Flow byly založeny v roce 1992 kdy Neil Pryde ze společnosti NeilPryde (vedoucí značka ve windsurfingových plachtách a vybavení) a Reinhardt Hansen z windserfingové F2 (špička ve výrobě windsurfingových desek) se rozhodli prozkoumat příležitosti na snowboardovém trhu. Oba viděli, že snowboardový trh potřebuje vylepšení technologie vázání na snowboard. V té době byl tento sport relativně mladý, získával důvěru a začínal svůj obrovský vzestup.

Snowboardová technologie byla stále ještě úplně v plenkách a bylo tam mnoho prostoru pro zlepšování. Neil Pryde a Reinhardt Hansen zaměstnali designéra Wernera Jettmara. Ten navrhl snowboardové vázání na snowboard, které je příjemnější než klasické dvoupřezkové vázání na snowboard a dávalo pocit "bosých nohou". Werner se pustil do práce a začal vymýšlet nové měkké vázání na snowboard, které se brzy světu představilo pod značkou Flow. Vázání na snowboard Flow se od ostatních vázání na snowboard liší patentovaným power trojúhelníkem. Trojúhelník je tvořen horním tažným ocelovým lankem, které spojuje patku s base-plate. Tento trojúhelník dává jezdci schopnost jednoduše přenést větší energii na desku, aniž by musel vynaložit větší úsilí na jízdu. Snowboard citlivější reaguje na změnu a to je velký rozdíl oproti ostatním vázáním na snowboard.

Další specifické znaky Flow vázání na snowboard: 1. Jednodílný Power Strap je vytvořen tak, aby těsně přiléhal na botu a co nejvíce zmírnil bolestivý tlak na nohu - toto je velký problém u dvoupřezkových vázání.
2. Jeho sklápěcí vysoká patka vázání na snowboard umožňuje velmi pohodlný vstup do vázání jedním pohybem. Otočný čep nejen podpírá ale i zapadá jedním pohybem do té správné pozice. Je to ten nejrychlejší a nejjednodušší nazouvací systém, který na sjezdovkách vůbec najdeme.

Roku 1995 vyrobili Flow snowboardy také doplňkovou řadu bot na snowboard. Designéři se rozhodli předejít běžnému stylu vložky do bot na snowboard, proto vyrobili ucelený typ vložky, které vytvaruje přesněji a anatomičtější tvar. V současné době jsou tyto boty na snowboard vyrobené z teple formovatelné vložky, která se může zformovat na míru vaší nohy. Nové série mají další vychytávky jako např.: přizpůsobivou manžetu a jazyk, vzduchový polštář pod patou, podrážky a materiál, který se nazývá Flow form a zmírňuje, tlumí a vycpává tlakové body.

V roce 1996 byla na sportovním veletrhu ISPO v Mnichově poprvé představena řada vázání na snowboard a bot FLOW. Na tomto veletrhu vzbudilo obrovský zájem veřejnosti, i když trvalo ještě několik let, než si Flow snowboardy vybudovali svou jedinečnou pozici.

V roce 2002 přišli snowboardy Flow na trh s řadou 14ti snowboardů. Tyto snowboardy byly vyráběny v Rakousku. Typickým znakem snowboardů Flow bylo jejich celodřevěné jádro. Tím, že se snowboardy Flow rozhodli vyrobit tuto řadu snowboardů, dosáhli toho, že značka Flow vytvořila ucelený komplet. Každý snowboardista má možnost pořídit si celý snowboard komplet od Flow splňující ty nejnáročnější požadavky. Snowboardy Flow pokračovali v jedinečnosti této značky a představili novou řadu snowboardů s novými technologiemi. Tyto technologie používají dosud nepoužívané materiály ve snowboardovém světě. Snowboardy z této nejvyšší řady používají na svou výrobu titanalem, který umožňuje lepší přenos energie, mnohem lepší stabilitu a hladkou jízdu. Tato nová technologie je první mezi všemi technologiemi. Přispívá k přenosu síly od jezdce k botě, od boty na vázání na snowboard a od vázání zpět ke snowboardu. Každým rokem se snowboardy Flow viditelně zlepšují, což vede ještě k větší oblibě mezi snowboardovým značkami.
V roce 2002 snowboardy Flow přestěhovány z Rakouska až do San Francisca, aby dosáhla stejně velkého úspěchu na americkém trhu, jak již tomu bylo na trhu evropském. Prezidentem značky Flow byl jmenován Anthony Scaturro. Také byl vytvořen nový marketing, vývoj produktů a prodejní týmy.

V roce 2005 se kanceláře Flow přestěhovali na jih do San Clemente - do centra průmyslu akčních sportů. Od počátků značky Flow se změnilo mnohé. To, co bylo zpočátku bráno jako značka pro outsiderů, se s postupem času probojovalo na druhé místo v prodeji vázání na snowboard po celém světě. V roce 2004 přišla značka Flow na veletrhy se sloganem: "Nejprve tě ignorují, pak se ti posmívají a nakonec tě kopírují". Tento slogan se opravdu potvrdil poté, co konkurenční značky poprvé představili na trhu svou verzi Flow vázání na snowboard. To co jim však chybělo, byla klíčová věc u sklápěcí patky - patentovaný power triangle, která dělá vázání na snowboard Flow vysoce citlivým vázáním, které rychle reaguje na změny.
A tak konečně po 10 leté těžké práci, kdy se Flow snažilo zbavit předsudků o vzhledu vázání na snowboard, se to podařilo a značka Flow se zařadila do hlavního proudu. Nakonec vlastně imitace je tou nejvyšší formou lichocení.

Snowboardy Forum jsou progresivní americkou snowboard značkou, která se zaměřuje na freestyle snowboard. Snowboardy Forum rozhodně nepatří mezi konzervativní snowboard výrobce a jejich kolekce hýří nápady, hravostí a barvami. Snowboardy, vázání na snowboard, oblečení a doplňky na snowboard Forum nesou prvky kvalitního technologického a designového zpracování.

Snowboardy Forum jsou značkou, kterou vlastní Snowboardingová společnost Burton Snowboard. Snowboardy Forum byly nejdříve vlastněné společností Four Star Distribution a profesionálním snowboardistům Petrem Line. V roce 2004 snowboardy Forum koupil Burton Snowboard.

Zakladatel Peter Line chtěl založit ten nejlepší snowboard tým, což se mu velmi dařilo a vytvořil jeden z nejprogresivnějších týmů snowboard jezdců "The Forum 8". Snowboard skupina The Forum 8 měla následující složení: JP Walker, Jeremy Jones, Joni Malmö, Bjorn Leines, Devunem Walsh, Chris Dufficy, Wille Yli-Luoma a Peter Line. Tito snowboard jezdci natočili mnoho kvalitních snowboard videí. Nejznámějším je "The Resistance".

Snowboardy Nitro jsou vyráběny od roku 1990 v USA Zakladateli Nitro snowboard jsou dva Snowboardisté ​​ze Seattlu, kteří se vrhli do snowboard byznysu za účelem vyrábět kvalitní vybavení. V té době jim nabídka na snowboard trhu připadala nedostatečná. Přestože je pro ně dnes snowboard spíš prací, stále zůstává i jejich velkou vášní. Cílem Nitro snowboard je přinášet inovace do snowboard technologií, které tak zlepšují úroveň snowboardu jako sportu. Snowboardy Nitro se řadí mezi firmy, které posouvají limity snowboardu. Inovací, kterou přinesly snowboardy Nitro je např. progresivní vykrojení snowboardu nebo třídílné vázání na snowboard. Pro vývoj produktů využívají snowboardy Nitro svojí designérskou kancelář "design & development", která je složena z týmu úzce spolupracující s Nitro. Právě zde se rodí nové nápady a návrhy. Výrobu snowboardů Nitro má na starost evropská sekce, kde jsou návrhy vybavení na snowboard připravované do výroby. Výroba pak probíhá v asijských snowboard fabrikách a vše v neposlední řadě otestují týmoví jezdci. Takový je recept na jedinečné vybavení na snowboard, které získalo oblibu po celém světě. Značka Nitro získala mnoho příznivců i díky stylovému oblečení na snowboard.

České snowboardy

Snowboardy Forum od té doby opustilo 6 z 8 snowboard jezdců. Momentálně Forum snowboard tým tvoří: Peter Line, Joni Malmö, Eddie Wall, Travis Kennedy, Pat Moore, Jake Blauvelt, Stevie Bell, Jake Welch, Nic Sauve, Daniel Ek a John Jackson.

snowboardy Progresivní český výrobce snowboardů, který začal produkovat snowboard hardware již od roku 89. Vzrůstající trend prodejů snowboardů na českém a slovenském trhu nutilo snowboardy Frople nejen neustále zvyšovat kvalitu vyráběných snowboardů, hledáním vhodných a kvalitnějších materiálů, ale i investovat do vlastních zařízení potřebných pro výrobu jako jsou lisy, brusky a stroje na tisk grafiky. Snowboard Frople měli to velké štěstí, že byli u zrodu nového krásného a perspektivního sport a že ho mohli svou prací ovlivňovat a spoluvytvářet při sebemenším v oblasti střední Evropy. Snowboardy Frople sponzorovali řadu jezdců, z nichž nejznámější je Martin Černík.

Snowboardy Gravity jsou mladou progresivní snowboardovou značkou, která vznikla roku roku 2003. Snowboardy Gravity jsou designovány a konstrukčně navrhované snowboarder s mnohaletými zkušenostmi. Snowboardy Gravity se vyrábí u renomovaných zahraničních výrobců a jako poměrně nová značka zaznamenává rok od roku větší a větší pokrok.

Snowboardy Gravity byly vyráběny v Rakousku, přičemž nejvyšší modely pocházeli z renomované továrny Elan s mnohaletou tradicí výroby desek světových snowboard značek. Tento krok posunul kvalitu snowboardů Gravity o výše a umožnil tak rozšiřuje tím i nabídku pro náročnější snowboarder.

Gravity snowboards vyrábí v dnešní době už kompletní ucelenou snowboard kolekci. Velký progres zaznamenala také vázání na snowboard a boty na snowboard, které mají v dnešní době mnohem lepší kvalitu a funkčnost. Dále snowboardy Gravity velmi zapracovali na celkovém vzhledu a propracovanosti detailů. Snowboardy Gravity také nabízí široké pole univerzálních náhradních dílů na vázání na snowboard. Snowboardy Gravity rozšířila svou nabídku iv juniorských a dětských snowboardech.

Ostatní linky

Snowboard odkazy

Snowboard komplety

Snowboard komplety jsou ideální volbou, pokud chcete zakoupit kompletní snowboardové vybavení najednou. Snowboard komplety máte možnost pořídit za velice zvýhodněnou cenu v porovnání s cenou jednotlivých snowboard komponent. Snowboard komplety, které nabízí specializovaní prodejci mají obvykle optimalizovaný poměr kvalita / cena tak, abyste pořídili kvalitní vybavení za rozumnou cenu. Dalšími kritérii pro snowboard komplety jsou pak kvalita, funkčnost a kompatibilita. Snowboard komplety jsou také sestavovány tak, aby byly vyvážené také co do velikosti, kompatibility, designu, ceny a dalších aspektů. Cílem je samozřejmě ta nejlepší funkčnost a použitelnost snowboard kompletu na svahu. V nabídce specializovaných obchodů uvedených níže najdete snowboard komplety od základních modelů snowboardů až po špičkové modely. Všechny snowboard komplety, které jsou nabízeny splňují určitá kriteria kvality. Veškeré nabízené snowboardy musí mít celodřevěné jádro a vázání s kovovými prvky. Takové snowboard komplety jsou dobře funkční a víme, že zákazník bude spokojen. Low-end modely snowboard kompletů u nás nenajdete, protože našim cílem je spokojený zákazník, nikoli nejnižší cena. I takto kvalitní snowboard komplet však můžete zakoupit od 5 000,- Kč. Snowboard komplety můžete zakoupit v následujících snowboard shopech: Snowboard komplety naleznete internetovém shopu www.snowboard-shop.cz. Dalším shopem nabízející snowboard komplety je zde. Těšíme se na Vaši návštěvu a uděláme vše pro Vaši spokojenost při nákupu snowboard kompletu. Snowboard komplety z naší nabídky máme skladem. Nabídku snowboard kompletů denně aktualizujeme dle našich aktálních zásob. Díky vlastnímu skladu, který slouží i pro velkoobchodní odběratele, vám můžeme garantovat, že objednaný snowboard komplet velice rychle doručíme na vaši adresu. Pokud chcete zakoupit snowboard komplet, využijte naši bezkonkurenční nabídku kvalitních snowboard kompletů za skvělé ceny. Pokud jsou snowboard komplety sortimentem, který hodláte zakoupit, pak vy vám mohly pomoci následující weby: Snowboard komplety - tento web se zabývá popisem vybavení na snowboard, snowboard komplety zde můžete také zakoupit. Dalším webem je web Snowboard komplety, který se prodejem nezabýva, ale najdete na něm zajímavé informace ohledně nákupu snowboard kompletu. Následující web popisuje snowboard komplety a jedná se o slovenskou verzi.

Zajímavé snowboard odkazy

BoardWEB.ic.cz | snowboardy | snowboard komplety | snowboard komplety | snowboardy |